Kontakta KEWAB

Du är välkommen att kontakta oss genom olika kontaktvägar. Nedan finner du kontaktuppgifter till huvudkontoret och växeln som kan hjälpa dig vidare med ditt ärende. Du är även välkommen att ta en direkt kontakt med någon av våra kvalificerade medarbetare för att få hjälp med ditt ärende.

Besöksadress

Betongvägen 11
653 50 Karlstad

Postadress

Box 8026
650 08 Karlstad

Kontakt

Växel: 054-53 42 00
Fax: 054-53 35 44
Epost: kewab@kewab.se

Kontaktuppgifter till medarbetare på KEWAB

Ledning

Fredrik Larsson
VD
Phone: +46 703 12 38 51
Email: fredrik.larsson@kewab.se

Mark och anläggning

PETER HJALMARSSON
Affärsområdeschef
Phone: +46 703 48 47 64
Email: peter.hjalmarsson@kewab.se
HELENE DANIELSSON
Entreprenadsingenjör
Phone: +46 703 60 95 02
Email: helene.danielsson@kewab.se
Fredrik Ljuden
Platschef Värmland
Phone: +46 703 12 38 62
Email: fredrik.ljuden@kewab.se
WILLE JOHANSSON
Platschef Värmland
Phone: +46 703 34 51 43
Email: wille@utabkarlstad.se
CHRISTER DALMANS
Platschef Dalarna
Phone: +46 703 98 47 80
Email: christer.dalmans@cdentreprenad.se
PER-ERIK LAGERBERG
Platschef Dalarna
Phone: +46 705 95 35 03
Email: per-erik.lagerberg@cdentreprenad.se

Elkraft

Tony Haraldsson
Affärsområdeschef Elkraft
Phone: +46 703 43 77 88
Email: tony.haraldsson@kewab.se
Thomas Nilsson
Elkraft Värmland
Phone: +46 703 17 84 63
Email: thomas.nilsson@kewab.se
Gunne Isacsson
Elkraft Halland
Phone: +46 701 90 49 37
Email: gunne.isacsson@kewab.se
Per-Olov Röjeskog
Elkraft Torsby
Phone: +46 703 14 91 30
Email: per-olov.rojeskog@kewab.se
Henrik Lindholm
Elkraft Skaraborg och Örebro
Phone: +46 702 10 85 88
Email: henrik@lindholms.nu
ROBERT NILSSON
Elkraft Dalarna
Phone: +46 722 21 31 11
Email: robert.nilsson@kewab.se

Anläggningmaskiner

Per-Anders Larsson
Affärsområdeschef - Ansvarig bergtäkt och bergskrossning
Phone: +46 703 12 38 58
Email: per-anders.larsson@kewab.se
Erik Lind
Mark- och anläggningsmaskiner
Phone: +46 761 10 05 28
Email: erik.lind@kewab.se
Daniel Lind
Mark- och anläggningsmaskiner
Phone: +46 703 31 09 15
Email: daniel@utabkarlstad.se
Odd Berg
Markarbeten/Snöröjning Sälen
Phone: +46 703 12 38 61
Email: odd.berg@kewab.se
ROBIN GUSTAFSSON
Mark- och anläggningsmaskiner Arvika
Phone: +46 706 42 50 39
Email: robin.gustafsson@kewab.se
NIKLAS LARSSON
Mark- och anläggningsmaskiner Dalarna
Phone: +46 705 16 33 35
Email: niklas.larsson@cdentreprenad.se
CHRISTER DALMANS
Mark- och anläggningsmaskiner Dalarna
Phone: +46 703 98 47 80
Email: christer.dalmans@cdentreprenad.se

Transport

MIKAEL LARSSON
Affärsområdeschef
Phone: +46 705 35 06 50
Email: mikael@utabkarlstad.se

Anläggningstransporter

Martin Lantz
Transporter
Phone: +46 703 12 38 60
Email: martin.lantz@kewab.se
LENNART KARLSSON
Transportledning
Phone: +46 703 31 02 58
Email: lennart@utabkarlstad.se
JAN-OLOV ANDERSSON
Transportledning
Phone: +46 703 12 38 96
Email: jan-olov.andersson@kewab.se
MIKAEL HEDEGÅRD
Transportledning
Phone: +46 702 39 02 57
Email: mikael.hedegard@utabkarlstad.se
Carolin Magnusson
Transportledning
Phone: +46 722 06 73 02
Email: carolin.magnusson@kewab.se

Kranbilar

AGNETA SWEDLUND
Transportledning Kranbilar
Phone: +46 703 31 10 14
Email: agneta.swedlund@utabkarlstad.se

Industri och miljö

MARINA BLOMQVIST
Miljösamordning - Avdelningsansvarig Sorteringsplatta
Phone: +46 703 34 25 62
Email: marina.blomqvist@utabkarlstad.se
GÖRAN KARLSSON
Anläggningsansvarig Sorteringsplatta - Transportledning Containertransporter
Phone: +46 705 20 45 54
Email: goran.karlsson@utabkarlstad.se

Spol- och rörteknik

MIKAEL ERIKSSON
Transportledning
Phone: +46 703 39 98 02
Email: slam.brunnrensning@telia.com
CHRISTIAN ERIKSSON
Transportledning & Försäljning
Phone: +46 724 50 61 00
Email: christian.eriksson@utabkarlstad.se
MONICA SÄTHERBERG
Transportledning & Kundservice
Phone: +46 733 99 07 21
Email: monica@utabkarlstad.se

Kvalitet, Miljö och Arbetsmiljö

Karin Löfgren
KMA-ansvarig
Phone: +46 761 17 82 54
Email: karin.lofgren@kewab.se

Verkstad

Fredrik Sunström
Verkstadschef
Phone: +46 703 12 38 48
Email: fredrik.sunstrom@kewab.se
Tomas Blomqvist
Verkstadsadministratör
Phone: +46 739 28 44 13
Email: tomas.blomqvist@kewab.se

Ekonomi och personal

MIKAEL SCHILL
CFO
Phone: +46 702 93 50 98
Email: mikael.schill@kewab.se
Jonas Bruun
Redovisningschef
Phone: +46 734 42 11 33
Email: jonas.bruun@kewab.se
Jan Hedström
Ekonomi
Phone: +46 761 34 63 46
Email: jan.hedstrom@kewab.se
Ingela Finsberg
Personal
Phone: +46 703 12 38 55
Email: ingela.finsberg@kewab.se
Isabelle Radevik
Ekonomi/Administration
Phone: +46 542 41 08 61
Email: isabelle.radevik@kewab.se